T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Tesbih Sanatçısı YAŞAR KOÇER
Whatsapp 0532 012 51 21
Top
 

Hakkımızda

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Tesbih Sanatçısı YAŞAR KOÇER

07.11.1985 Ankara doğumlu olup aslen Yozgat Yerköy nüfusuna kayıtlıyım. Okul hayatımı da Ankara’da tamamlayıp Siirt Eruh’da komando olarak askerlik yaptım. Askerlikten sonra mesleğim olan bilgisayar tamiri ile uğraştım. Bunun yanı sıra Vestel, Casper, Telekom, Ttnet gibi firmalarda teknik servis ve satış, yöneticilik yaptım. Daha sonra kendi firmamı kurup 6 yıl kadar işlettim.

Tesbihe olan ilgimden dolayı çoğu zamanımı Hacı Bayram Veli Hz. ve orada bulunan tesbihçilerde geçirirdim. Bu süre içerisinde tesbih alır, sipariş ile tesbih yaptırır ve bu tesbihlerden koleksiyon yapardım. Bu arada bazı ustaları atölyelerinde ziyaret eder, tesbih yaparken izler öğrenirdim. Daha sonra Hacı bayramda atölyesi olan esnaf arkadaşıma yardım etmeye, aynı zamanda tesbih ustalığının temellerini atmak için yanına gelmeye başladım. Arkadaşımla beraber tesbih yapmaya başlayınca kendi firmamı kapattım. Uzun bir müddet arkadaşımla beraber çalıştıkdan sonra kendi atölyemi kurdum.

Şimdilerde ise yıllar evvel tesbih aldığım yaptırdığım değerli Hacı Bayram esnafına, koleksiyonerlere, bakanlara, milletvekillerine, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, başbakan Ahmet Davudoğlu’na ve diğer bürokrat, akademisyenlere, yurt içi ve yurt dışı olmak üzere bu tesbih merakına sahip ve tesbih de kalite arayan herkese hitap ediyor, el işi tesbih sanatını, ustalığını icra ediyorum. Bunu kültür ve turizm bakanlığından aldığım unutulmaya yüz tutmuş meslekler dalında tesbih sanatçısı ünvanıyla sürdüyorum.

Buradan tüm dostlarıma, sevenlerime, takipçilerime teşekkür ediyor, saygıyla selamlıyorum.

Yasar Koçer